Tuesday, October 23, 2012

in colorful leaves

I love this weather, when colorful leaves are lying on the ground and sun is shining. This is autumn, which I love, no the autumn, when it's raining.
This photos I was taking with Sarah after school yesterday. Last Monday I had also dancing, so I will publish post about them tomorrow. Now about outfit, I chose again this red coat, so some little subtitle for this post can be "red coat: number 4". Otherwise I was wearing lace T-shirt from H&M, which will be in "new in" soon. And I combined it with black shorts from H&M too. A bit more pizzazz gave to this outfit these black perforated stockings. What do you think about this fall outfit?

Miluju tohle počasí, kdy všude okolo je barevné listí a do toho svítí sluníčko. Takový podzim mám ráda, ne ten, když prší.
Tyto fotky jsem dělala se Sárou včera po škole. Tohle pondělí jsem také měla taneční, tak zítra publikuji článek. A teď k outfitu, opět jsem zvolila červený kabátek takže takový podnadpis pro tento článek by mohl být "red coat: number 4". Jinak mám na sobě krajkové tričko z H&M, které bude brzy v nějakém "new in". A to jsem zkonbinovala s černými šortky také z H&M. A trcohu šmrncu k tomuto outfitu dodávají ještě ty černé děrkované punčochy. Nemyslíte?

Shorts, T-shirt - H&M/ coat - Next/ shoes - Baťa

This photo with me and Sara in red color! Still chick :P

13 comments:

 1. lovely outfit and I love the autumn leaves!!!

  Bisous,
  Mia

  HEYLILAHEY

  ReplyDelete
 2. červená ti sekne,ten kabát je skvelý :)

  ReplyDelete
 3. Moc děkuji :) Všech komentářu si moc cením ;)

  ReplyDelete
 4. Krásný kabátek! Červený je podle mně super nadčasový a vždy v něm je člověk za hvězdu! Taky mám jeden :-)

  WorldByBella

  ReplyDelete
 5. you look so cute with a red coat !

  wanna follow each other ?

  Kisses

  Hannah

  Elegantesque Blog

  ReplyDelete
 6. Sluší :) V té červené neskutečně záříš :) Už se těším až vytáhnu svůj zimní červený kabátek :)
  http://onegirlb.blogspot.cz/

  ReplyDelete